Nowoczesność, to konieczność – w dydaktyce doświadczeń przyrodniczych
Śląskie WOM Festiwal
Termin: 20.04.2024 godz. 11:4512:45
Miejsce: RODN "WOM" Katowice Sala: 85
Prowadzący szkolenie: Tomasz Sobiepan, Cyfrowa Szkoła

Tematyka szkolenia:

Podczas warsztatów uczestnicy będą wykonywali wspólnie doświadczenia przyrodnicze z różnych dziedzin, wykorzystując cyfrowe czujniki pomiarowe. Aktywności zostaną wzbogacone komentarzami dydaktycznymi prowadzącego, które będą koncentrowały się wokół tematyki:

• Jak pokonać problemy, które utrudniają nam obecnie wykonywanie doświadczeń na lekcjach?
  • Jak uczyć przedmiotów przyrodniczych, aby przygotować dzisiejszych uczniów do wymagań przyszłego rynku pracy?
  • Jak sprawić, by STEM naprawdę zagościł na wszystkich lekcjach w szkole?
  • Jak wyprowadzić pracownię przyrodniczą poza mury budynku szkolnego?
  • Jak stworzyć turbo-motywacje, dzięki którym fizyka jest łatwiejsza?

O prowadzącym:

Tomasz Sobiepan - Dyplomowany nauczyciel fizyki, edukator. Był dyrektorem szkoły oraz koordynatorem ogólnopolskiego Programu KREATOR, zajmującego się wprowadzaniem umiejętności kluczowych do polskich szkół. Obecnie rozwija ideę nauczania przedmiotów przyrodniczych poprzez doświadczenia wykorzystujące technologię cyfrową oraz połączenia go w ramach STEM z nauką kodowania, robotyki i inżynierii. Prowadzi wykłady, warsztaty, szkolenia, lekcje otwarte, pokazy dla nauczycieli i dyrektorów szkół.

Cyfrowa Szkoła

Osoba do kontaktu: Marta Cichoń-Sendor